Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1955-Elvis Presley го има своето ТВ деби на регионалното шоу "The Louisiana Hayride".
  • 1958-роден е Andy Gibb.
  • 1974-првиот соло албум на Gregg Allman, "Laid Back" достигнува златен тираж и ги поттикнува гласините дека Allmans се распаѓаат.
  • 1960-По отслужување на воениот рок Elvis Presley ја напушта армијата.
  • 1977-USA No1 Barbra Streisand - Love Theme From A Star Is Born (Evergreen)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје