Емисии


Антена Хит Парада

Триесетте најголеми хитови на фрекфенциите на Антена 5 ги добивате спакувани на едно место. Распоредени во два часа, придонесуваат викенд шопингот да стане уште позабавен.
Водител: Тони
Термин: сабота од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е George Harrison, гитарист и вокалист на најуспешната група на сите времиња, Beatles и соло изведувач.
  • 1989 - UK No.1 Simple Minds 'Belfast Child' (со 6 минути и 39 секунди станува втор најдолг бр.1, веднаш по 'Hey Jude' на Beatles)
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • 1963 - Во САД издаден е првиот сингл на Beatles, 'Please Please Me'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје