Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е George Harrison, гитарист и вокалист на најуспешната група на сите времиња, Beatles и соло изведувач.
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје