Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1995 - USА No.1 Madonna 'Take A Bow'
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • 1963 - Во САД издаден е првиот сингл на Beatles, 'Please Please Me'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје