Емисии


Protocol with Nicky Romero

Термин: понеделник од 23 до 24 часот
Музички времеплов
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 1995 - USА No.1 Madonna 'Take A Bow'
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • 1963 - Во САД издаден е првиот сингл на Beatles, 'Please Please Me'.
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје