5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1959 - Роден е Wayne Hussey, гитарист во Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin me round, Like A record'), Sisters Of Mercy и The Mission (1988 UK No.12 'Tower Of Strength').
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје