Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1994 - Michael Jackson се жени со Lisa Marie Presley, ќерката на Elvis Presley. Ќе се разведат следната година.
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје