Плеј листа 10.12.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
11
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
4
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1967 - Летајќи на концерт во Медисон, во ледената вода на езерото Монома се урива авионот што ги превезувал Otis Redding и неговиот бенд. Redding загинува, а со него и членовите на бендот Bar-Kays.
  • 1988 - UK No.1 Cliff Richard 'Mistletoe And Wine'
  • 1972 - Роден е Brian Molko, вокалист и гитарист во Placebo. Twenty Years
  • 2003 - Пејачот на Coldplay, Chris Martin, се жени со актерката Gwyneth Paltrow во Калифорнија. Истовремено парот објавува и дека очекува дете.
  • 1998 - Bruce Springsteen добива 2 милиони оштета за да се прекине продажбата на албум со раните снимки. Судскиот спор се водел меѓу Bruce и неговиот поранешен менаџер.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје