Топ 10 @ 10 02.12.2019


1
When You're Alone (Original Mix)
Freddie Frampton
| 1 Недела во листата
2
2
Mystery (Tale Of Us & Mathame Remix)
Adriatique
| 2 Недели во листата
1
3
I Don`t Feel Anything (Original Mix)
Armonica ft. Flu
| 1 Недела во листата
1
4
Garden (Original Mix)
&ME
| 2 Недели во листата
1
5
Lakota (Original Mix)
Dee Montero
2 | 3 Недели во листата
1
6
Imbalayé (Boddhi Satva Extended Remix)
Africanism Presents Bob Sinclar
5 | 2 Недели во листата
1
7
Melodia(Original mix)
DSF
2 | 4 Недели во листата
1
8
Kiss Of The Seraph
Newman (I Love)
2 | 3 Недели во листата
2
9
Sunrise (Emotional Tourist Revisit)
Amadori
2 | 2 Недели во листата
2
10
The Life Behind Things (Original Mix)
Detroit Swindle
2 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1999 - Вокалистот на Happy Mondays, Shaun Ryder, мора да плати оштета од 160.000 евра на својот поранешен менаџерски тим поради несогласување во договорот. Tврдел дека бил под дејство на дрога, па не го прочитал договорот во целост кога го потпишувал.
  • 2003 - Alicia Keys го добива вториот американски бр.1 албум ‘The Diary Of Alicia Keys’. If I Ain't Got You
  • 1969 - Со гостувањето во шоуто на Ed Sullivan, Jackson Five го имаат првото појавување на ТВ.
  • 1963 - На 39 години умира американската пејачка Dinah Washington. Mad About A Boy
  • 1996 - UK No.1 Boyzone 'A Different Beat'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје