Мак Топ 5 15.12.2019


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
1 | 2 Недели во листата
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
2 | 2 Недели во листата
24
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
2 | 2 Недели во листата
17
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
1 | 2 Недели во листата
7
5
Јави се
Мите Стоилков
| 1 Недела во листата
3
Музички времеплов
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • 1984 Умира соул пејачот Jackie Wilson. Wilson бил на интензивна нега откако во 1975 година преживеал срцев удар. Van Morrison во негова чест ја има напишано 'Jackie Wilson Said', подоцна преработена од Dexy's Midnight Runners.
  • 1989 По 6 недели од неговата смрт, Roy Orbison започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа соколекцијата 'The Legendary Roy Orbison'.
  • 2001 Texas доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1959 Роден е Vic Reeves, едната половина од британското комедиско дуо Reeves & Mortimer (1991 UK No.1 сингл со The Wonder Stuff, 'Dizzy').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје