Хит Парада 18.01.2020


1
Narcotic
YouNotUs, Janieck and Senex
8 | 2 Недели во листата
1
2
Blue
Tiesto & Steve Appleton
8 | 2 Недели во листата
1
3
Own It
Stormzy feat. Ed Sheeran and Burna Boy
1 | 6 Недели во листата
2
4
Blinding Lights
The Weeknd
3 | 5 Недели во листата
9
5
Everything I Wanted
Billie Eilish
| 7 Недели во листата
2
6
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
7 | 2 Недели во листата
3
7
Time Machine
Alicia Keys
4 | 3 Недели во листата
3
8
Lose Control
Meduza feat. Becky Hill and Goodboys
1 | 9 Недели во листата
1
9
Adore you
Harry Styles
3 | 4 Недели во листата
5
10
Rare
Selena Gomez
| 1 Недела во листата
3
11
Fly
Lucky Daye
| 1 Недела во листата
0
12
Lose You to Love Me
Selena Gomez
8 | 10 Недели во листата
2
13
Sweettalk My Heart
Tove Lo
9 | 2 Недели во листата
0
14
Nice To Meet Ya
Niall Horan
6 | 13 Недели во листата
3
15
Shaken
LP
3 | 6 Недели во листата
1
16
Ritmo (Bad Boys For Life)
Black Eyed Peas x J Balvin
5 | 5 Недели во листата
0
17
You Should Be Sad
Halsey
| 1 Недела во листата
3
18
Watermelon Sugar
Harry Styles
4 | 7 Недели во листата
3
19
Trampoline
Shaed ft. Zayn
3 | 10 Недели во листата
2
20
Put A Little Love On Me
Niall Horan
5 | 4 Недели во листата
3
21
Original
Sia
| 1 Недела во листата
1
22
Yummy
Justin Bieber
3 | 2 Недели во листата
1
23
Pump It Up
Endor
3 | 2 Недели во листата
1
24
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
7 | 11 Недели во листата
2
25
ROXANNE
Arizona Zervas
7 | 3 Недели во листата
1
26
Before You Go
Lewis Capaldi
7 | 6 Недели во листата
1
27
Power Over Me
Dermot Kennedy
6 | 4 Недели во листата
2
28
Better Half Of Me
Tom Walker
5 | 9 Недели во листата
2
29
Everyday Life
Coldplay
5 | 3 Недели во листата
1
30
Living Proof
Camila Cabello
4 | 4 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 2001 Texas доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1989 Bobby Brown доаѓа на првото место на американската албумска листа со 'Don't Be Cruel'.
  • 1992 Billy Idol е обвинет за напад и злоупотреба во инцидент случен пред ресторан во западен Холивуд. Казнет е со 2.700 долари и мора бесплатно да се појави во анти-дрога реклами.
  • 1984 Умира соул пејачот Jackie Wilson. Wilson бил на интензивна нега откако во 1975 година преживеал срцев удар. Van Morrison во негова чест ја има напишано 'Jackie Wilson Said', подоцна преработена од Dexy's Midnight Runners.
  • 1989 По 6 недели од неговата смрт, Roy Orbison започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа соколекцијата 'The Legendary Roy Orbison'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје