Најбарани 21.01.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
83
2
Оди си
Виктор Апостоловски
24
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
17
4
Blinding Lights
The Weeknd
9
5
Биди со мене
Наташа Малинкова
7
6
Adore you
Harry Styles
5
7
Rare
Selena Gomez
3
8
My Oh My
Camila Cabello feat. DaBaby
3
9
Time Machine
Alicia Keys
3
10
Nice To Meet Ya
Niall Horan
3
11
You Should Be Sad
Halsey
3
12
Watermelon Sugar
Harry Styles
3
13
Put A Little Love On Me
Niall Horan
3
14
Јави се
Мите Стоилков
3
15
Trampoline
Shaed ft. Zayn
2
16
Everything I Wanted
Billie Eilish
2
17
Lose You to Love Me
Selena Gomez
2
18
Turn Me On
Riton x Oliver Heldens (feat. Vula)
2
19
Power Over Me
Dermot Kennedy
2
20
Better Half Of Me
Tom Walker
2
Музички времеплов
  • 1958 Родена е американската соул пејачка Anita Baker (1986 UK No.13 'Sweet Love', 1998 USА No.1 албум 'Giving You The Best That I Got').
  • 1959 Роден е Vic Reeves, едната половина од британското комедиско дуо Reeves & Mortimer (1991 UK No.1 сингл со The Wonder Stuff, 'Dizzy').
  • 1992 Billy Idol е обвинет за напад и злоупотреба во инцидент случен пред ресторан во западен Холивуд. Казнет е со 2.700 долари и мора бесплатно да се појави во анти-дрога реклами.
  • 1976 Родена е Emma Bunton, Baby spice од Spice Girls и соло изведувачка.
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје