Party in the park in London 2004

Музички времеплов
  • 1941 - Роден е David Crosby, член на The Byrds и дел од Crosby Stills Nash & Young.
  • 1974 - Родена е Ana Matronic, со вистинско име Ana Lynch, од Scissor Sisters.
  • 1958 - Умира мајка му на Elvis Presley, Gladys. На погребот, Presley бил толку зашеметен што не можел да стои.
  • 1961 - Родена е пејачката и актерка Sarah Brightman.
  • 1993 - UK No.1 Freddie Mercury 'Living On My Own' (негов прв соло британски бр.1)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје