Carl Cox in Sofija 2004

Музички времеплов
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1989 - Gloria Estefan започнува 6 неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cuts Both Ways'.
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • 1965 - UK No.1 Beatles 'Help!'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје