MTV EMA 2013 Amsterdam

Музички времеплов
  • 1983 - UK No.1 Flying Pickets 'Only You'
  • 1944 - Родена е Brenda Lee. 'I'm Sorry'
  • 1996 - Johnny Marr и Morrissey остануваат без 300.000 фунти откако го губат спорот за неплатени авторски права од поранешните членови на Smiths, Andy Rourke и Mike Joyce.
  • 1964 - Соул пејачот Sam Cooke смртно е застрелан од својата менаџерка Bertha Franklin, која го нападнала додека престојувала во неговата хотлеска соба во Лос Анџелес. Wonderful Life
  • 2003 - Bobby Brown е обвинет зашто ја удрил својата сопруга Whitney Houston. Houston, сепак го следи својот сопруг во судот и изјавува дека ќе се обидат приватно да ги разрешат проблемите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје