WMC 2013

Музички времеплов
  • 1978 - Поранешниот менаџер на The Who, Pete Meaden извршува самоубиство.
  • 2003 - Dido започнува 4-неделен престој на првото место на британската албумска листа со ‘Life For Rent’.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1965 - UK No.1 Beatles 'Help!'
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје