Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1961 - Родена е пејачката и актерка Sarah Brightman.
  • 1958 - Умира мајка му на Elvis Presley, Gladys. На погребот, Presley бил толку зашеметен што не можел да стои.
  • 1999 - UK No.1 Ronan Keating 'When You Say Nothing At All' UЅА No.1 Christina Aguilera 'Genie In A Bottle'
  • 1941 - Роден е David Crosby, член на The Byrds и дел од Crosby Stills Nash & Young.
  • 1985 - Michael Jackson нуди поголема сума од Yoko Ono и Paul McCartney за откуп на каталогот на ATV Music Publishing. Со понудени 47,5 милиони долари тој ги добива правата на над 250 песни напишани од Lennon и McCartney.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје