Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1966 - издаден е хитот "When A Man Loves A Woman" на Percy Sledge.
  • 1983 - UK No1 David Bowie “Let’s Dance” 3 w.
  • 1932 - роден е Carl Perkins.
  • 1988 - во сообраќајка загинува Dave Prater, од Sam & Dave.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје