Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1967 - 40 милиони луѓе ја следат изведбата на Beatles на 'All You Need Is Love' во живо преку сателит како дел од глобалниот ТВ линк 'Our World'. Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Graham Nash, Keith Moon и Gary Leeds ги пеат придружните вокали.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје