Антена 5 Тим

Мики

Миле Ѓуриќ

Програмски реализатор, Ди Џеј

miki@antenna5.fm
Стил
dance
Фаворити
Специјалност
Песни

Галерија Цела галерија

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • 1999 - UK No.1 Vengaboys 'Boom, Boom, Boom, Boom!'
  • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје