Viola Martinsson - Made Of


Музички времеплов
  • 2001 - Гитаристот на Oasis, Noel Gallagher добива оштета од Daily Mirror заради лажна вест дека се разведува со Meg Matthews.
  • 1973 - Carole King настапува во Central Park во Њујорк и привлекува 100.000 публика.
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1948 - Роден е Klaus Meine од Scorpions (1991 UK No.2 'Wind Of Change').
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје