Major Lazer feat. Partynextdoor & Nicki Minaj - Run Up


Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • 1955 - Роден е Michael Anthony, басист во Van Halen (1984 USА No.1 & UK No.7 'Jump').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје