Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 David Bowie 'Ashes To Ashes'
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • 1966 - UK No.1 Beatles 'Yellow Submarine, Eleanor Rigby'
  • 1959 - Роден е Edwyn Collins, пејач, текстописец и продуцент во Orange Juice и соло изведувач (1995 UK No.4 'A Girl Like You').
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје