Плеј листа 18.07.2019


Wonders
Klingande
61
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
43
Lost Frequencies
Like I Love You
7
Thank U Next
Ariana Grande
6
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
10
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
14
Without Me
Halsey
12
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
53
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
19
Музички времеплов
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1994 - Пејачката на Cranberries, Dolores O'Riordan се мажи со поранешниот менаџер на Duran Duran, Don Burton. A на денешен ден на имотот во Њу Џерси, Bobby Brown стапува во брак со Whitney Houston.
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје