Топ 10 @ 10 06.11.2017


1
Love For Days (feat. Karen Harding)
PurpleDiscoMachine & Boris Dlugosch
| 1 Недела во листата
4
2
Enigma (Original Mix)
Alex Ranerro, Coeus
| 1 Недела во листата
1
3
Diaspora (Laolu Remix)
XOA
| 1 Недела во листата
1
4
Work It Now (Doctor Dru Remix)
Re.You
| 1 Недела во листата
1
5
Benevolence (Original Mix)
Savi Leon, Freddy Be
| 2 Недели во листата
1
6
This World (Original Mix)
Elektromekanik & Happy Gutenberg
5 | 2 Недели во листата
0
7
Kaiser Soze (Original Mix)
Davi
5 | 3 Недели во листата
0
8
If You Don't Feel Right
DJ Nasty Deluxe and Mathew Brabham
| Недела во листата
15
9
Drifter (Original Mix)
Be Svendsen
| Недела во листата
0
10
Keep Up feat. J.U.D.G.E. (Original Mix)
Noir
7 | Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1961 - Роден е Paul King, лидер на King и водител на MTV и VH 1. 'Love And Pride'
  • 1979 - USА No.1 Barbra Streisand & Donna Summer 'No More Tears, Enough Is Enough'
  • 1971 - USА No.1 Isaac Hayes 'Theme From Shaft'
  • 2000 - Mel C од Spice Girlѕ открива дека ја напушта групата.
  • 1974 - Тапанистот на The Who, Keith Moon, колабира зашто пијалокот му бил измешан со дрога. 19-годишниот Scott Halpin кој е во публиката, добротворно се пријавува да го замени на тапани за групата да ги отсвири останатите 3 песни.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје