Мак Топ 5 09.06.2019


1
Сина боја
Простор
2 | 2 Недели во листата
5
2
Пробај да ми бидеш
Дупер
1 | 3 Недели во листата
10
3
Патот и твојот албум омилен
Јован Куцин
2 | 2 Недели во листата
2
4
Да не е млако
Meto Di Flash
2 | 4 Недели во листата
1
5
Длабок здив
ДС Колектив & Матеј
| 1 Недела во листата
1
Музички времеплов
  • 1961 - Родена е Terri Nunn, вокалистка во Berlin (1986 UK & USА No.1 'Take My Breath Away').
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје