Хит Парада 10.11.2018


1
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
4 | 8 Недели во листата
2
2
Valentine
5 Seconds of Summer
| 6 Недели во листата
2
3
Wonders
Klingande
3 | 3 Недели во листата
0
4
Zero
Imagine Dragons
3 | 4 Недели во листата
0
5
Lost Frequencies
Like I Love You
3 | 3 Недели во листата
1
6
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
3 | 5 Недели во листата
1
7
Sun in your eyes
M0 Diplo
4 | 6 Недели во листата
0
8
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
| 1 Недела во листата
0
9
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
13 | 4 Недели во листата
4
10
Not a love song
Bulow
| 1 Недела во листата
0
11
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1 | 2 Недели во листата
2
12
Without Me
Halsey
7 | 2 Недели во листата
2
13
There’s No Way
Lauv & Julia Michaels
6 | 5 Недели во листата
0
14
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
3 | 10 Недели во листата
3
15
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
5 | 2 Недели во листата
90
16
Color
Marcus Layton
3 | 6 Недели во листата
0
17
Sunflower
Post Malone & Swae Lee
| 1 Недела во листата
1
18
Call me sir
Train, Cam, Travie McCoy
4 | 8 Недели во листата
0
19
Worship
Max
| 1 Недела во листата
0
20
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
5 | 4 Недели во листата
3
21
Back To Life
Hailee Steinfeld
| 1 Недела во листата
0
22
Ruin My Life
Zara Larsson
| 1 Недела во листата
1
23
Goodbye
Jason Derulo and David Guetta feat. Nicki Minaj and Willy William
7 | 4 Недели во листата
0
24
Mia
Bad Bunny feat. Drake
7 | 2 Недели во листата
1
25
Remedy
Alesso feat Conor Maynard
7 | 7 Недели во листата
1
26
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
6 | 6 Недели во листата
2
27
Polaroid
Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella
4 | 5 Недели во листата
3
28
Thursday
Jess Glynne
7 | 3 Недели во листата
1
29
Just Got Paid
Sigala, Ella Eyre, Meghan Trainor feat. French Montana
5 | 6 Недели во листата
1
30
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
2 | 5 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1979 - USА No.1 Commodores 'Still'
  • 1957 - UK No.1 Harry Belafonte 'Mary's Boy Child' (прв сингл што во В.Британија продава над милион копии.)
  • 2003 - 21-годишната Britney Spears станува најмладата пејачка што добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1963 - Директорот на британско училиште ги избркал сите ученици што имаат фризури како Beatleѕ со оправдување: 'овој одвратен стил го изнесува најлошото од момчињата. Ги прави да изгледаат како морони'.
  • 2003 - George Michael потпишува нов договор со Sony, издавачката копанија која ја тужеше во 1993 г и со која го изгуби судскиот спор.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје