Најбарани 17.11.2018


1
The Pale Blue Dot (Original Mix)
AgainstU
156
2
Waste It On Me
Steve Aoki feat. BTS
90
3
Заборавам
DS Collective ft. Eleni
49
4
Ко да нема утре ден
Магдалена Цветкоска Ена
36
5
Еуфорија
Александра Јанева + Наташа Малинкова
22
6
Ти си моја победа
Симона Поповска
14
7
Намини ноќва
Панче Касапски
5
8
Paradise
Kaz James & Nick Morgan
4
9
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
4
10
Woman Like Me
Little Mix feat Nicki Minaj
3
11
Thunderclouds
LSD feat. Sia, Diplo & Labrinth
3
12
Polaroid
Jonas Blue feat. Liam Payne & Lennon Stella
3
13
Moves
Olly Murs and Snoop Dogg
2
14
Taki Taki
DJ Snake, Ozuna, Selena Gomez & Cardi B
2
15
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
16
Without Me
Halsey
2
17
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
2
18
Valentine
5 Seconds of Summer
2
19
Indenait (Original Mix)
Edu Imbernon
2
20
Faster Down Than Me (Nicone Remix)
BONDI
1
Музички времеплов
  • 1963 - Директорот на британско училиште ги избркал сите ученици што имаат фризури како Beatleѕ со оправдување: 'овој одвратен стил го изнесува најлошото од момчињата. Ги прави да изгледаат како морони'.
  • 2003 - George Michael потпишува нов договор со Sony, издавачката копанија која ја тужеше во 1993 г и со која го изгуби судскиот спор.
  • 2003 - 21-годишната Britney Spears станува најмладата пејачка што добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1957 - UK No.1 Harry Belafonte 'Mary's Boy Child' (прв сингл што во В.Британија продава над милион копии.)
  • 2002 - На прославата на 50-годишнината од постоењето на британската топ листа, Christina Aguilera е на првото место со 'Dirty'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје