Најбарани 20.09.2017


1
Red Light (original mix)
Dean Mickoski, Roland Clark
14
2
Пантомимичар
Marlon Brando
6
3
Back To You
Louis Tomlinson (feat. Bebe Rexha & Digital Farm Animals)
5
4
New Rules
Dua Lipa
5
5
Feels
Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean
4
6
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
4
7
My Love
Wale, Major Lazer, WizKid, and Dua Lipa
4
8
Shed My Skin' (Extended Mix)
Eelke Kleijn ft. Therese
3
9
Subeme La Radio
Enrique & Sean Paul
3
10
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
2
11
Devil In Me (Radio Edit)
Purple Disco Machine ft.Joe Killington Duane Harden
2
12
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
2
13
Темно е
ДНК
2
14
Не сакам да знам
Beta House
1
15
Young Dumb & Broke
Khalid
1
16
Мојот дом
Суперхикс
1
17
I Need You More (Original Mix)
Sebastien Leger & Laura Barrick
1
18
Feel It Still
Portugal. The Man
1
19
Wish I Knew You
The Revivalists
1
20
Believer
Imagine Dragons
1
Музички времеплов
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје