Топ Листи


Музички времеплов
  • 2003 - На Lee Ryan од Blue одземена му е возачката дозвола во рок од 18 месеци, откако признава дека возел во пијана состојба. Платил и казна од 2250 фунти.
  • 1953 - Роден е Bobby G, воклаист во Bucks Fizz.
  • 1966 - UK No.1 Beatles 'Yellow Submarine, Eleanor Rigby'
  • 1986 - UK No.1 Boris Gardiner 'I Wanna Wake Up With You'
  • 1997 - Texas по вторпат доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'White On Blonde'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје