Галерии

Музички времеплов
  • 1986 - UK No.1 Boris Gardiner 'I Wanna Wake Up With You'
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1971 - UK No.1 Diana Ross 'I'm Still Waiting'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје