Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 David Bowie 'Ashes To Ashes'
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • 1971 - UK No.1 Diana Ross 'I'm Still Waiting'
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Rick Springfield (1981 USА No.1 & UK No.43 'Jessie's Girl').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје