Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
  • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
  • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
  • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје