Емисии


Светска топ листа

Преглед на топ листите од целиот свет.
Водител: Lara Scott
Термин: сабота од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • 1986 - Sigue Sigue Sputnik доаѓаат до идеја просторот помеѓу песните од новиот албум да го продадат како рекламен простор. Идејата сепак не се реализира.
  • 1971 - UK No.1 Diana Ross 'I'm Still Waiting'
  • 1966 - UK No.1 Beatles 'Yellow Submarine, Eleanor Rigby'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје