Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 David Bowie 'Ashes To Ashes'
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1971 - UK No.1 Diana Ross 'I'm Still Waiting'
  • 2003 - На Lee Ryan од Blue одземена му е возачката дозвола во рок од 18 месеци, откако признава дека возел во пијана состојба. Платил и казна од 2250 фунти.
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје