Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • 1949 - Роден е вокалистот и клавијатурист во Commodores и легендарен соло изведувач, Lionel Richie.
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • 1937 - Роден е Jerry Keller (1959 UK No.1 & US No. 14 'Here Comes Summer').
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје