Музички времеплов
  • 2003 - На Lee Ryan од Blue одземена му е возачката дозвола во рок од 18 месеци, откако признава дека возел во пијана состојба. Платил и казна од 2250 фунти.
  • 1980 - UK No.1 David Bowie 'Ashes To Ashes'
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Rick Springfield (1981 USА No.1 & UK No.43 'Jessie's Girl').
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје