Ed Sheeran - Galway girl


Музички времеплов
  • 2003 - На Lee Ryan од Blue одземена му е возачката дозвола во рок од 18 месеци, откако признава дека возел во пијана состојба. Платил и казна од 2250 фунти.
  • 1997 - Texas по вторпат доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'White On Blonde'.
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • 1953 - Роден е Bobby G, воклаист во Bucks Fizz.
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје