David Guetta feat Justin Bieber - 2U


Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Edwyn Collins, пејач, текстописец и продуцент во Orange Juice и соло изведувач (1995 UK No.4 'A Girl Like You').
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • 1966 - UK No.1 Beatles 'Yellow Submarine, Eleanor Rigby'
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје