Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean - Feels


Музички времеплов
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • 2000 - Whitney Houston започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'The Greatest Hits'.
  • 1971 - Се распаѓа британската рок група Free.
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • 1941 - Роден е Ronald Isley од Isley Brothers.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје