DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller - Wild Thoughts


Музички времеплов
  • 1986 - Sigue Sigue Sputnik доаѓаат до идеја просторот помеѓу песните од новиот албум да го продадат како рекламен простор. Идејата сепак не се реализира.
  • 1969 - USА No.1 Rolling Stones 'Honky Tonk Women'
  • 1971 - UK No.1 Diana Ross 'I'm Still Waiting'
  • 1997 - Texas по вторпат доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'White On Blonde'.
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје