Enrique & Sean Paul - Subeme La Radio


Музички времеплов
  • 1953 - Роден е Bobby G, воклаист во Bucks Fizz.
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • 1951 - Роден е Jimi Jamison од Survivor (1982 USА & UK No.1 'Eye Of The Tiger').
  • 1980 - UK No.1 David Bowie 'Ashes To Ashes'
  • 2003 - На Lee Ryan од Blue одземена му е возачката дозвола во рок од 18 месеци, откако признава дека возел во пијана состојба. Платил и казна од 2250 фунти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје