Jasmine Thompson - Old Friends (Jonas Blue Remix)


Музички времеплов
  • 1986 - Sigue Sigue Sputnik доаѓаат до идеја просторот помеѓу песните од новиот албум да го продадат како рекламен простор. Идејата сепак не се реализира.
  • 1953 - Роден е Bobby G, воклаист во Bucks Fizz.
  • 1966 - UK No.1 Beatles 'Yellow Submarine, Eleanor Rigby'
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1997 - Texas по вторпат доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'White On Blonde'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје