Arcade Fire - Everything Now


Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Keith Moon, тапанист во The Who. Автор е и на рок опера албумите 'Tommy' и 'Quadrophenia'.
  • 1986 - UK No.1 Boris Gardiner 'I Wanna Wake Up With You'
  • 1953 - Роден е Bobby G, воклаист во Bucks Fizz.
  • 1962 - John Lennon се жени со Cynthia Powell во Ливерпул. Истата вечер има концерт со Beatles во Ливерпул.
  • 1986 - Sigue Sigue Sputnik доаѓаат до идеја просторот помеѓу песните од новиот албум да го продадат како рекламен простор. Идејата сепак не се реализира.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје