Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје