Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1990 - USА No.1 Madonna 'Vogue'
  • 1989 - Alison Moyet се разведува со Malcolm Lee.
  • 1979 - Supertramp доаѓаат на врвот на американската албумска листа со 'Breakfast In America'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје