Плеј листа 17.11.2018


New Rules
Dua Lipa
50
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
33
Wish I Knew You
The Revivalists
16
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
22
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
25
Mind If I Stay
Kadebostany
10
Feel It Still
Portugal. The Man
17
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
8
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
8
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
14
Музички времеплов
  • 1963 - Директорот на британско училиште ги избркал сите ученици што имаат фризури како Beatleѕ со оправдување: 'овој одвратен стил го изнесува најлошото од момчињата. Ги прави да изгледаат како морони'.
  • 2003 - George Michael потпишува нов договор со Sony, издавачката копанија која ја тужеше во 1993 г и со која го изгуби судскиот спор.
  • 2003 - 21-годишната Britney Spears станува најмладата пејачка што добива ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 2002 - На прославата на 50-годишнината од постоењето на британската топ листа, Christina Aguilera е на првото место со 'Dirty'.
  • 1957 - UK No.1 Harry Belafonte 'Mary's Boy Child' (прв сингл што во В.Британија продава над милион копии.)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје