Мак Топ 5 20.05.2018


1
Дуке Б
Љубов
| 1 Недела во листата
10
2
Главен град на тагата
Владо Јаневски
| 1 Недела во листата
3
3
Во овој свет
Ѓоко Танески
| 1 Недела во листата
4
4
Чувај ме
ДНО
| 1 Недела во листата
3
5
Остави ме да бидам
My Tear
| 1 Недела во листата
145
Музички времеплов
  • 1975 - Родена е членката на Fugees и соло изведувачка, Lauryn Hill.
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! 'Everything She Wants'
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје