Музички времеплов


 • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
 • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
 • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
 • 1995 - Хотелот во сопственост на членовите на U2, 'The Clarence' уништен е од пожар за кој биле потребни 3 часа за да се стави под контрола.
 • 1992 - USА No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
 • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
 • 1987 - UK No.1 Michael Jackson & Siedah Garrett ' I Can't Stop Loving You'
 • 1981 - USА No.1 Diana Ross & Lionel Richie 'Endless Love'
 • 1972 - Роден е Mike Graham, вокалист во Boyzone.
 • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
 • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
 • 1960 - UЅА No.1 Elvis Presley 'It's Now Or Never'
 • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
 • 1933 - Роден е Bill Pinkney од The Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
Музички времеплов
 • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
 • 1992 - INXS го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Welcome To Whoever You Are'.
 • 1965 - Beatles поставуваат нов рекорд за најпосетен поп концерт. Во Њујорк настапуваат пред 55.600 обожаватели.
 • 1933 - Роден е Bill Pinkney од The Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
 • 1987 - UK No.1 Michael Jackson & Siedah Garrett ' I Can't Stop Loving You'
 • Повеќе
Фреквенции
Скопје