Музички Вести

Ролинг Стоунс ќе издадат нов албум до крајот на годинава

Членот на Ролинг Стоунс, Рон Вуд, за Билборд магазин потврди дека работат на новиот албум и дека до сега имаат снимено единаест песни.

‘‘Снимивме и две одлични кавер верзии од Howlin' Wolf и Little Walter кои звучат навистина автентично.‘‘- изјави Вуд

На прашањето кога ќе излезе новиот албум, тој едноставно изјави: ‘‘ Годинава‘‘
На отворањето на Exhibitionism gallery show, Кит Ричардс само напомена дека ќе излезе нов албум, но не може да каже ништо повеќе.

Досега Стоунси во нивната кариера имаат издадено 29  студиски албум. Нивниот последен албум A Bigger Bang  го издадоа пред 11 години, и со него се искачија на третото место во Соединетите Држави и на второто место во Обединетото Кралство.

06.04.2016
Музички времеплов
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 2000 - UK No.1 Geri Halliwell 'Bag It Up' (Geri станува прва жена во историјата на британската топ листа со 10 бр.1 хитови)
  • 1991 - Michael Jackson потпишува договор со Sony вреден 1 милијарда долари, што е најскапиот договор во музичката историја.
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1969 - John Lennon се жени со Yoko Ono во Гиблартар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје