Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 3 Of A Kind 'Baby Cakes'
  • 2000 - На David Bowie и сопругата Iman им се раѓа првото дете, ќерката Alexandria Zahra Jones.
  • 1942 - Роден е Pete York од Spencer Davis Group (1966 UK No.1 'Keep On Running').
  • 1999 - UK No.1 Westlife 'If I Let You Go'
  • 1964 - UЅА No.1 Dean Martin 'Everybody Loves Somebody'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје